Hesaba gelmez Deyiminin Anlamı ve Açıklaması

0

Deyim ne demektir? Deyim, genellikle kendine özgü anlam taşıyan, ifadelerin daha zengin ve kapsamlı anlaşılmasına yarayan ve cümleleri daha etkileyici kılmak amacıyla söylenen kalıplaşmış söz öbekleri deyim olarak adlandırılmaktadır.

Türkçemizde çok sayıda deyim yer almaktadır. Bu deyimlerin bir çoğuna anlamlarını sayfamızda bulabilirsiniz. Deyimler ve deyimlerin anlamlarını bilmek önemlidir. Her dil ve kültürde bir çok deyim yer almaktadır.

Hesaba gelmez deyiminin anlamı ve açıklaması

Hesaba gelmez deyiminin anlamı ve açıklaması, 1. Beklenmedik, umulmadık.
“Hesaba gelmez hatalar yaptık ve yenildik.”

2. Sayılmayacak kadar çok, pek fazla, sayısız.
“Onun sahip olduğu servet hesaba gelmez”

 

BENZER DEYİMLER

Abayı atmak Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Aba altından deynek göstermek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Aba altından değnek göstermek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, 40 fırın ekmek yemek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abası kırk yerinden yamalı Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, 40 fırın ekmek yemek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abasını başına çekmek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Aba vakti yaba, yaba vakti aba Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Hesaba gelmez Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abat eylemek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abacı keseci, sen neci? Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Hesaba gelmez Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abası kırk yamalı Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, 31 Çekmek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abası kırk yerinden yamalı Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Aba altından değnek göstermek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Aba altından değnek göstermek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abat olmak Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abacı kebeci Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abacı, kebeci, ara yerde sen neci? Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abanoz gibi Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Aba vakti yaba, yaba vakti aba Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abası kırk yamalı Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abanmak Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abandone olmak Deyiminin Anlamı ve Açıklaması,

Hesaba gelmez deyiminin anlamı ve açıklaması 1. Beklenmedik, umulmadık.
“Hesaba gelmez hatalar yaptık ve yenildik.”

2. Sayılmayacak kadar çok, pek fazla, sayısız.
“Onun sahip olduğu servet hesaba gelmez”

 

Daha fazla DEYİMLER, DEYİMLER ve ATASÖZLERİ

 

Leave A Reply