Hesaba almamak Deyiminin Anlamı ve Açıklaması

0

Deyim ne demektir? Deyim, genellikle kendine özgü anlam taşıyan, ifadelerin daha zengin ve kapsamlı anlaşılmasına yarayan ve cümleleri daha etkileyici kılmak amacıyla söylenen kalıplaşmış söz öbekleri deyim olarak adlandırılmaktadır.

Türkçemizde çok sayıda deyim yer almaktadır. Bu deyimlerin bir çoğuna anlamlarını sayfamızda bulabilirsiniz. Deyimler ve deyimlerin anlamlarını bilmek önemlidir. Her dil ve kültürde bir çok deyim yer almaktadır.

Hesaba almamak deyiminin anlamı ve açıklaması

Hesaba almamak deyiminin anlamı ve açıklaması, Önemsememek, ciddiye almamak.
“Onun kabul etmeyeceğini hiç hesaba almadık.”
“Bu dolabın kapıdan nasıl içeri gireceğini hesaba almadık.”

 

BENZER DEYİMLER

Abacı keseci, sen neci? Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, 4N1K Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, 40 fırın ekmek yemek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abat etmek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Hesaba gelmez Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abandone olmak Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abasını başına çekmek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abacı keseci, sen neci? Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abanoza dönmek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, 31 Çekmek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, 31 Çekmek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abasını başına çekmek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abacı, kebeci, ara yerde sen neci? Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abanoza dönmek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abanmak Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Hesaba çekmek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abanoz gibi Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abanoza dönmek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abacı kebeci Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Aba altından değnek göstermek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abası kırk yamalı Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Aba gibi Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abası kırk yerinden yamalı Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, 40 fırın ekmek yemek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Hesaba gelmez Deyiminin Anlamı ve Açıklaması,

Hesaba almamak deyiminin anlamı ve açıklaması Önemsememek, ciddiye almamak.
“Onun kabul etmeyeceğini hiç hesaba almadık.”
“Bu dolabın kapıdan nasıl içeri gireceğini hesaba almadık.”

 

Daha fazla DEYİMLER, DEYİMLER ve ATASÖZLERİ

 

Leave A Reply