Hesaba almak Deyiminin Anlamı ve Açıklaması

0

Deyim ne demektir? Deyim, genellikle kendine özgü anlam taşıyan, ifadelerin daha zengin ve kapsamlı anlaşılmasına yarayan ve cümleleri daha etkileyici kılmak amacıyla söylenen kalıplaşmış söz öbekleri deyim olarak adlandırılmaktadır.

Türkçemizde çok sayıda deyim yer almaktadır. Bu deyimlerin bir çoğuna anlamlarını sayfamızda bulabilirsiniz. Deyimler ve deyimlerin anlamlarını bilmek önemlidir. Her dil ve kültürde bir çok deyim yer almaktadır.

Hesaba almak deyiminin anlamı ve açıklaması

Hesaba almak deyiminin anlamı ve açıklaması, Bir işi yaparken ya da yürütürken bir başka şeyi de göz önünde bulundurmak, dikkate almak.
“Hasanı da hesaba alalım, az zorluk çıkarmayacaktır bize.”
“Vergiyi hesaba almadan size bir fiyat söyleyemem.”
“Davetsiz gelecek konukları da hesaba almalıyız.”
“Önemli bir karar verirken, olumsuz sonuçları da hesaba almak lazım.”

 

BENZER DEYİMLER

Abanoza dönmek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abacı kebeci Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abacı kebeci Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abanoz kesilmek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abanoz gibi Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abandone etmek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Hesaba almak Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Hesaba dökmek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Aba altından sopa göstermek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abanoz gibi Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abanoza dönmek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Aba altından değnek göstermek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abacı kebeci Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Hesaba gelmez Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abandone olmak Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abasını başına çekmek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Hesaba dökmek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abandone etmek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abanoz gibi Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Hesaba almamak Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abanoza dönmek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abanmak Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abanoz gibi Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abanoza dönmek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Aba altından sopa göstermek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması,

Hesaba almak deyiminin anlamı ve açıklaması Bir işi yaparken ya da yürütürken bir başka şeyi de göz önünde bulundurmak, dikkate almak.
“Hasanı da hesaba alalım, az zorluk çıkarmayacaktır bize.”
“Vergiyi hesaba almadan size bir fiyat söyleyemem.”
“Davetsiz gelecek konukları da hesaba almalıyız.”
“Önemli bir karar verirken, olumsuz sonuçları da hesaba almak lazım.”

 

Daha fazla DEYİMLER, DEYİMLER ve ATASÖZLERİ

 

Leave A Reply