Abdest tazelemek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması

0

Deyim ne demektir? Deyim, genellikle kendine özgü anlam taşıyan, ifadelerin daha zengin ve kapsamlı anlaşılmasına yarayan ve cümleleri daha etkileyici kılmak amacıyla söylenen kalıplaşmış söz öbekleri deyim olarak adlandırılmaktadır.

Türkçemizde çok sayıda deyim yer almaktadır. Bu deyimlerin bir çoğuna anlamlarını sayfamızda bulabilirsiniz. Deyimler ve deyimlerin anlamlarını bilmek önemlidir. Her dil ve kültürde bir çok deyim yer almaktadır.

Abdest tazelemek deyiminin anlamı ve açıklaması

Abdest tazelemek deyiminin anlamı ve açıklaması, Abdesti bozulmadığı hâlde yeniden abdest almak.
“Ben abdest tazeleyip hemen geliyorum.”
“Abdest tazelemek için lavaboya kadar gitti.”

 

BENZER DEYİMLER

Abesle uğraşmak Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Aborda etmek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abesle uğraşmak Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abıhayat içmiş Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abuk sabuk Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abes olmak Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abidik gubidik Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abidik kubidik Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abuk subuk konuşmak Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abıru dökmek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abesle iştigal etmek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abes ile iştigal etmek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abıru dökmek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abıru dökmek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abes ile iştigal etmek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Ablalık edinmek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abes kaçmak Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abes bulmak Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abuk sabuk konuşmak Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abliyi kaçırmak Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abdest tazelemek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abıru dökmek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abuk sabuk Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abliyi bırakmak Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abes olmak Deyiminin Anlamı ve Açıklaması,

Abdest tazelemek deyiminin anlamı ve açıklaması Abdesti bozulmadığı hâlde yeniden abdest almak.
“Ben abdest tazeleyip hemen geliyorum.”
“Abdest tazelemek için lavaboya kadar gitti.”

 

Daha fazla DEYİMLER, DEYİMLER ve ATASÖZLERİ

 

Leave A Reply