40 fırın ekmek yemek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması

0

Deyim ne demektir? Deyim, genellikle kendine özgü anlam taşıyan, ifadelerin daha zengin ve kapsamlı anlaşılmasına yarayan ve cümleleri daha etkileyici kılmak amacıyla söylenen kalıplaşmış söz öbekleri deyim olarak adlandırılmaktadır.

Türkçemizde çok sayıda deyim yer almaktadır. Bu deyimlerin bir çoğuna anlamlarını sayfamızda bulabilirsiniz. Deyimler ve deyimlerin anlamlarını bilmek önemlidir. Her dil ve kültürde bir çok deyim yer almaktadır.

40 fırın ekmek yemek deyiminin anlamı ve açıklaması

40 fırın ekmek yemek deyiminin anlamı ve açıklaması, “Bir duruma erişmek için pek çok emek vermesi, çalışması gerekir.” anlamında kullanılan bir söz.
“Sazla bu parçayı çalabilmen için, daha on fırın ekmek yemen lazım.”
“O bölümü kazanman için kırk fırın ekmek yemen gerekir.”
“Kırk fırın ekmek yersen belki dediğin olabilir.”

 

BENZER DEYİMLER

Abasını başına çekmek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abat etmek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abat olmak Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abacı, kebeci, ara yerde sen neci? Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abayı atmak Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abat eylemek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Aba vakti yaba, yaba vakti aba Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Aba altından değnek göstermek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abacı, kebeci, ara yerde sen neci? Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Aba vakti yaba, yaba vakti aba Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Aba altından deynek göstermek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Aba altından deynek göstermek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abacı, kebeci, ara yerde sen neci? Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abayı atmak Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Aba altından deynek göstermek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abanoz kesilmek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abayı sermek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abat etmek Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Aba gibi Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Aba vakti yaba, yaba vakti aba Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abandone olmak Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abacı, kebeci; ya sen neci? Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abacı kebeci Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abacı, kebeci; ya sen neci? Deyiminin Anlamı ve Açıklaması, Abat olmak Deyiminin Anlamı ve Açıklaması,

40 fırın ekmek yemek deyiminin anlamı ve açıklaması “Bir duruma erişmek için pek çok emek vermesi, çalışması gerekir.” anlamında kullanılan bir söz.
“Sazla bu parçayı çalabilmen için, daha on fırın ekmek yemen lazım.”
“O bölümü kazanman için kırk fırın ekmek yemen gerekir.”
“Kırk fırın ekmek yersen belki dediğin olabilir.”

 

Daha fazla DEYİMLER, DEYİMLER ve ATASÖZLERİ

 

Leave A Reply