ARTEMİS Nedir? Ne demektir?

0

ARTEMİS bulmaca anlamı nedir?

Bulmacada ARTEMİS nedir? Çengel Bulmaca, Kare Bulmaca, Altıgen Çengel Bulmaca, Sudoku Bulmaca, Sözcük Avı Bulmaca, Sarmal bulmaca, Çiftli sarmal bulmaca, Altıgen çengel bulmaca, Altıgen sözcük avı bulmaca, Kelime yerleştirmece bulmaca, Yapboz bulmaca, Labirent bulmaca, Kelime şifre bulmaca, Mozaik bulmaca, Altıgen bulmaca, Lekare bulmaca, Resimli kelime bulmaca, İngilizce crossword bulmaca gibi sorularda karşılaşacağınız ARTEMİS bulmaca sorusunun cevabı nedir?

ARTEMİS nedir? ARTEMİS ne anlama gelmektedir?

ARTEMİS bulmaca sorusunun açıklaması Yunan mitolojisinde doğa, vahşi hayvanlar, av, bereket, erdenlik ve doğurganlık tanrıçasına verilen ad. Zeus ve Letonun kızı, Apollonun kız kardeşi. (Roma mitolojisindeki adı. Diana)

ARTEMİS Bulmacada Nedir?
Kategori Bulmaca Sözlüğü
Bulmaca Cevabı Yunan mitolojisinde doğa, vahşi hayvanlar, av, bereket, erdenlik ve doğurganlık tanrıçasına verilen ad. Zeus ve Letonun kızı, Apollonun kız kardeşi. (Roma mitolojisindeki adı. Diana)

Sözlük Arama kelimeleri

  • ARTEMİS nedir? Yunan mitolojisinde doğa, vahşi hayvanlar, av, bereket, erdenlik ve doğurganlık tanrıçasına verilen ad. Zeus ve Letonun kızı, Apollonun kız kardeşi. (Roma mitolojisindeki adı. Diana)
  • Bulmacada ARTEMİS
  • Bulmaca Sözlüğü ARTEMİS
  • ARTEMİS tanımı Yunan mitolojisinde doğa, vahşi hayvanlar, av, bereket, erdenlik ve doğurganlık tanrıçasına verilen ad. Zeus ve Letonun kızı, Apollonun kız kardeşi. (Roma mitolojisindeki adı. Diana)
  • Bulmaca soruları ARTEMİS
  • ARTEMİS bulmaca anlamı nedir? Yunan mitolojisinde doğa, vahşi hayvanlar, av, bereket, erdenlik ve doğurganlık tanrıçasına verilen ad. Zeus ve Letonun kızı, Apollonun kız kardeşi. (Roma mitolojisindeki adı. Diana)
  • ARTEMİS ne anlama gelmektedir?
  • Kare bulmacada ARTEMİS 7 harfli
  • Çengel bulmacada ARTEMİS

Hz. İsanın öğretisini yaymak işiyle görevlendirdiği on iki yardımcısından her birine verilen ad cevabı HAVARİ

İnce yufka biçiminde kurutulmuş meyve ezmesi. Dut pekmezi kurutması cevabı PESTİL

Padişahların ve vezirlerin başlarına taktıkları başlıkların ön tarafında bulunan tüy veya püskül biçimindeki süs cevabı TUĞ

Roma tarihinde tunçtan ilk para cevabı AES

İskandinav mitolojisinde, savaşta ölen kahramanların gittikleri cennet cevabı VALHALLA

Faktör cevabı ETKEN

Hindistanda satranç tahtasına verilen ad cevabı ASTAPADA

Doğal baryum sülfat cevabı BARİTİN

Karma, karışık cevabı MUHTELİT

Bir barajın fazla suyunu akıtmak için yapılan düzen cevabı SAVAK

Kahramanlık ya da din konularında yazılıp bestelenen şiir ya da bu şiirin orkestra eşliğindeki tek ya da çok sesli bestesi. Sahnede oynamak için hazırlanmamış, bir ya da birkaç solo şarkıcı ve orkestra ve bazen de koro için yazılmış eser cevabı KANTAT

Yağmur suyunun biriktiği taş yada ağaç oyuğu cevabı KAKLIK

Romatizma ağrısı cevabı YEL

Islaklık, nem cevabı HÖL(ÖL)

Leave A Reply